The Kids | odzież dziecięca
poniedziałek, 25 styczeń 2016 19:52

Jakość nigdy nie wychodzi z mody, inwestuj w nią.

Moja babcia mawiała: „nie stać mnie na tanie rzeczy”.  Z perspektywy czasu wiem, że miała rację. Za każdym razem gdy potrzebuję kupić sweter lub spodnie mówię do siebie, że stać mnie na droższe ale dobre produkty.

Będąc w sklepie zmierzam się z rzeczywistością i zaczynam poszukiwania, przeszukiwania i szperania tańszego i jeszcze tańszego sweterka.  Jakakolwiek cena nie widniałaby na metce, zawsze szukam czegoś tańszego, tak aby zaoszczędzić. Zaczynam obniżać swoje wyobrażenie o jakości, jaką mogę zaakceptować. Prawda zawsze jest taka sama: jeśli coś ma być dobre, to nie może być tanie. Oczywiście są marki, gdzie większość ceny płaci się za „znaczek”. Większość  tych marek po prostu omijam. Pojawia się pytanie: gdzie i co kupić, by zainwestować w jakość.


Nieważne gdzie kupujemy, ważne co kupujemy.
Po pierwsze informacje o produkcie, czyli metki.
Bawełna, czyli podstawa.
Im więcej bawełny w bawełnie tym lepiej. Generalnie jest to prawda i należy się jej trzymać.  Są oczywiście różne gramatury dzianiny, przez co może się wydawać, że jest lepsza i gorsza bawełna, na  bardziej i mniej przeźroczyste bluzeczki.
O bawełnie i innych surowcach jeszcze będzie… wracając do jakości … niektóre produkty muszą być wykonane z innego surowca niż bawełna, np. kurtki przeciwdeszczowe, legginsy, polarki i można by tu wymieniać bez końca. Nie potrafię sobie wyobrazić dobrej kurtki bez dodatku polyestru. W zależności od przeznaczenia produktu, wyglądu oraz układania na ciele powinny być wykonane z najlepiej dostosowanego surowca. Aby uzyskać dzianinę „lejącą” należy spodziewać się wiskozy, poliestru lub jego odmian. Z bawełny ciężko będzie uzyskać np. dekolt „woda”.
Prócz składu produktu należy też zwrócić uwagę na wykończenia, elastyczne nitki, jakości nadruków, rodzaje nadruków, haftów, przyszywane lub przyklejane cekiny. Każdy z wyżej wymienionych elementów ma wpływ na cenę końcowego produktu w sklepie.  Być może przy kolejnych zakupach zaczniecie zwracać uwagę na to, czego możemy się dowiedzieć  o produkcie z informacji na metkach.
Ile jest osób, które oglądają ubranka z każdej strony i sprawdzają metki? Co jest dla Was ważne, na co zwracacie uwagę? Czym jest dla Was jakość?  Zachęcam do dyskusji.

Czytany 820 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 09 październik 2016 13:49